Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Opět 9! Dominik Hašek se vrátí ke svému pardubickému číslu

Jan Hrabal, fotografie Vladimír Škorpík, 23.6.2009
PARDUBICE — Po dvaceti letech opět vstoupil do pardubické hokejové arény k letnímu tréninku. Brankář Dominik Hašek se včera připojil k A týmu HC Moeller Pardubice, aby se začal společně s týmem chystat na novou sezonu. „Nikdo mi v kabině nevykal,“ usmívá se dobře naladěný brankář.

Oficiální prohlášení vedení společnosti HC EATON PARDUBICE

HC Eaton Pardubice, 19.6.2009
PARDUBICE — V návaznosti na mediální spekulace ohledně domnělého dluhu klubu vůči městskému obvodu za poplatky ze vstupného, sděluje hokejový klub následující stanovisko.

Vzhledem ke znění vyhlášky a skutečnostem, které prokazatelně nastaly v minulém období (včetně posledních 3 let), neeviduje HC EATON PARDUBICE žádný závazek ani dluh vůči Magistrátu města Pardubic nebo příslušnému obvodu, který by se vztahoval na poplatky ze vstupného na akce pořádané hokejovým klubem.

Vedení společnosti

Bohužel jsme tahali za kratší konec, hlásil smutně obránce Aleš Píša

Michal Vilím, fotografie Luboš Lang, 29.10.2008
PARDUBICE — Důrazný obránce s dobrou a přesnou střelou. To je charakteristika beka ve službách HC Moeller, která ho opravňuje být členem první obranné dvojice společně s Petrem Čáslavou. Aleš Píša se zaskvěl i v zápase proti Znojmu, kdy vyrovnal skóre tvrdým příklepem od modré čáry.

 

 

Vrcholy přípravy jsou známy: Tipsport Hockey Cup a Bifrost Cup

PARDUBICE — Porce jedenácti zápasů čeká na hokejisty HC Moeller Pardubice v přípravě na novou sezonu. Východočechy čekají dvě stěžejní akce během letních prázdnin: Tipsport Hockey Cup a Bifrost Cup. V letním hokejovém poháru budou hokejisté Moelleru obhajovat loňské prvenství, do Bratislavy odjedou v polovině srpna na první ročník kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje. Hokejové menu horkého léta doplní přípravný dvojzápas (venku a doma) s týmem HC Geus Okna.

 

Petr Sýkora odchází na hostování

PARDUBICE — Do zajímavé situace se dostal pardubický hokejový klub. Přestože s nejlepším střelcem posledních sezon Petrem Sýkorou podepsal nový čtyřletý kontrakt, bude mu v nejbližším soutěžním ročníku chybět. Pardubický odchovanec, jenž má na svém kontě již 220 extraligových gólů, totiž odchází na roční limitovaný transfer do švýcarského velkoklubu HC Davos, jenž v předminulé sezoně získal mistrovský titul. Petr Sýkora ale nadále zůstává hráčem HC Moeller Pardubice, to je nejdůležitější.

 

 

PARDUBICE — Náročnou letní přípravou procházejí v tomto období hokejisté HC Moeller Pardubice. Trenérské duo Václav Sýkora – Ladislav Lubina připravuje na každý den pro své svěřence obtížný program, díky kterému by měli Východočeši nabrat kvanta sil do nové sezony. K týmu se brzy připojí i reprezentanti z mistrovství světa, kteří měli krátké volno po dlouhé sezoně. „Snažíme se, aby hráči měli pestrý program, aby to nebylo tak jednotvárné,“ přibližuje asistent trenéra Ladislav Lubina.

 

Analýza: Pardubice bohatým málo braly, chudým příliš rozdávaly Uplynulá sezona neskončila pro hokejisty HC Moeller Pardubice úspěšně, Východočeši po dobu, kdy se hraje na tříbodová vítězství, nasbírali nejméně bodů, což v konečném účtování stačilo pouze na 12. místo, které nezměnila ani následná nadstavbová soutěž. Hokejové Pardubice spoustu bodů poztrácely s týmy ze spodních pater tabulky, naopak s některými mužstvy s horní poloviny mají z minulé sezony kladnou bilanci. Pardubicím se v minulé sezoně nepovedlo v základní části dva týmy alespoň jednou porazit: Slavii Praha a RI Okna Zlín. Novinka pro fanoušky: stáhněte si zdarma multimédia do mobilu! Petr Mazánek, 13.5.2008 PARDUBICE — Hokejový klub HC Moeller Pardubice ve spolupráci se společností DEEP VISION s. r. o. připravilo zajímavou novinku pro všechny fanoušky, kteří směřují v této době k pokladnám ČEZ Areny. Každý, kdo si nyní přijde zakoupit permanentní vstupenku k pokladnám, má novou možnost si zdarma do svého mobilního telefonu stáhnout multimediální obsah spjatý s HC Moeller Pardubice prostřednictvím hojně rozšířené a oblíbené funkce Bluetooth.

QUEBEC — Poprvé se museli sklonit před uměním soupeře v základní hrací době. Čeští hokejoví reprezentanti ve svém závěrečném vystoupení v osmifinálové skupině dokázali proti Švédsku třikrát vyrovnat jednogólový náskok soupeře, počtvrté se jim to nepodařilo. V sestavě české hokejové reprezentace se objevili i Petr Čáslava a Tomáš Rolinek. Naši reprezentanti zakončí další fázi turnaje se ziskem devíti bodů. Až utkání Ruska se Švýcarskem jim určí čtvrtfinálového soupeře.

QUEBEC — Ve velmi těžkou dřinu se změnilo druhé vystoupení české hokejové reprezentace v osmifinálové skupině na mistrovství světa. Naši reprezentanti museli dohánět dva jednogólové náskoky Bělorusů, kteří ve včerejším utkání notně potrápili Rusy. Ti stejně, jako dnes Češi, porazili svého soupeře až po samostatných nájezdech, když po 65 minutách hry svítil na ukazateli skóre rovnovážný stav 2:2. K němu pomohl i útočník Tomáš Rolinek gólem bruslí, který srovnával zápas na průběžných 1:1.

QUEBEC — Přestože jeho klubová sezona dopadla letos neúspěšně, povedlo se útočníkovi Tomáši Rolinkovi probojovat se do konečné nominace na mistrovství světa. Do statistik kanadských bodů se sice pardubický útočník, jenž odchází do Metallurgu Magnitogorsk, nezapsal, přesto patří mezi borce, na které se mohou trenéři spolehnout. Ve čtvrtém útočném komandu nedostává nejvíce prostoru, přesto o své účasti na mistrovství světa hovoří s nadšením. „Šel jsme do soustředění s tím, že zabojuji o to, abych se dostal na mistrovství. Je to pro mě velký úspěch. Těším se tady z toho a jsem tu rádi,“ vypráví osmadvacetiletý útočník.

hylák de to komety brno

PARDUBICE — V pondělí se poprvé sešli hokejisté HC Moeller Pardubice s novou trenérskou dvojicí v přípravě na novou sezonu. Trenér Václav Sýkora zahájil začínající fázi proslovem v kabině, poté se hráči přesunuli na plochu Letního stadionu, kde nabírají nové tréninkové dávky. Až do druhé poloviny června se hokejisté Moelleru budou chystat v Pardubicích, až v závěru přípravného období na ně čeká vrchol v podobě soustředění v Bedřichově. „Týden na to dostanou kluci krátké volno, pak bude příprava pokračovat na ledě v kombinaci s klasickou přípravou na suchu,“ říká trenér HC Moeller Pardubice.

ŠTIŘÍN/PARDUBICE — Ostrý start do nové extraligové sezony čeká na hokejisty HC Moeller Pardubice. V 1. kole by podle předběžného rozpisu měli Východočeši hrát v Karlových Varech, v další „rundě“ by se měli představit doma proti pražské Slavii. Moeller nečeká vůbec snadný vstup do sezony, zvláště když v dalším kole by měl nastoupit v liberecké Tipsport areně. Atraktivní zápas s pražskou Spartou je v plánu v 8. kole v hlavním městě. S nováčkem z Mladé Boleslavi se Pardubice poprvé utkají v kole devátém v pardubické ČEZ Areně.

QUEBEC/HALIFAX/PARDUBICE — Fanoušek HC Moeller Pardubice si letošní mistrovství světa v ledním hokeji může užít do sytosti. Celkem pětice hráčů Pardubic si totiž podle všeho zahraje na tomto turnaji. Dva borci budou reprezentovat Českou republiku: obránce Petr Čáslava, jenž se na východ Čech vrací z jednoročního angažmá v Severstalu Čerepovec, a útočník Tomáš Rolinek, jenž naopak do Ruska odchází. Slovenská reprezentace se bude moci opřít o pardubického brankáře Jána Lašáka, útočníka Radovana Somíka a obránce Martina Štrbáka, který je novou akvizicí pardubického hokejového klubu.


Petr Čáslava Tomáš Rolinek Ján Lašák Martin Štrbák Radovan Somík

 

Petr Novák, Jan Hrabal, 30.4.2008

PARDUBICE — Poslední sezona nebyla úspěšná. Hokejisté HC Moeller Pardubice se v soutěžním ročníku 2007/2008 neprobojovali do play off, skončili dvanáctí, což je nejhorší pardubické umístění za posledních dvanáct let. Nejen touto situací ale žil pardubický hokej spolu se svými fanoušky. Před týdnem rozhodlo Zastupitelstvo města Pardubic o prodeji 50,11 % akcií společnosti Romanu Šmidberskému, který je novým majoritním vlastníkem klubu. „Do nové sezony máme tyto základní cíle: zklidnit situaci, nastolit nová ekonomická pravidla a postoupit do play off,“ tvrdí předseda představenstva HC Moeller Pardubice Ondřej Heřman.